Изградба на градежна зграда електричен гондола лифт/алуминиумска лулка, гондола, суспендирана платформа

Моделот е совршено прилагоден за лесни апликации како што се бојадисување и украсување, реновирање, спојување и поправка, чистење на прозорци итн. Комплетниот систем се состои од работната платформа опремена со две…

Прочитај повеќе икона

CE одобри електрична гондола со суспендирана платформа со најдобра цена

ТипZLPГаранција1 година Услуга по продажбаОнлајн техничка поддршкаПроектно решение Способност графички дизајн, целосно решение за проекти, ДругиПримена на отворено, одржување на згради/чистење/сликањеДизајн стилИндустриско место на потеклоwuxi, ChinaBrand NameSuccessModel Numberzlp60000zlp50000zlp60000zl /алуминиум/обоен челикНапон220v/380v/415v(50/60HZ )Сертификат CE и ISO означено оптоварување500KG/630KG/800KGE Моќност на електричен мотор 1,5KW/1,8KW/2,2KW Платформа Должина модуларен дизајн, прилагоден според…

Прочитај повеќе икона
1000 кг 2,5 м * 3 сегменти Дополнителна опрема за пристап ZLP1000 Со 30kN заклучување за безбедност

Висока зграда лулка замав фаза пајакот суспендиран јаже скеле

Гондолата од серијата ZLP е идеален работен пристап за фасадни работи на високи згради како фасадна конструкција, декорација, одржување и така натаму, а исто така широко се користи за инсталација на лифт, брод…

Прочитај повеќе икона

zlp 630 висечки скелиња zlp500 изгради чиста висечка скеле корпа неколку скелиња приврзок електричен

NoModelZLP500ZLP630ZLP800ZLP10001номинално оптоварување500KG630KG800KG1000KG2Големина на платформата5M6M7.5M7.5M3Моќност на дигалката1.5KW*21.5KW*224T6KW*22.8T6KW Тип* 30 a TypeLTD800 a typeLTD80 S тип5Напон/фреквенција/фаза380V/220V/415V,50HZ/60HZ,3Phse/Еднофаза6Безбедносна браваАнтипоплочување LSB307Кабел100M8Wire Rope8.3MM8.3MM8.3/9.1MM8.6MM Моделот совршено одговара за лесни апликации како што се сликање и украсување,…

Прочитај повеќе икона

кран конструкција ѕид zlp630 машини за чистење гондоли електрична суспендирана гондола Малезија 5m zlp 630 susnepdend платформа

Тип: ZLP630 суспендирана платформа Гаранција: 3 години Услуга по продажба: Онлајн техничка поддршка, инсталација на лице место, обука на лице место, проверка на лице место, бесплатни резервни делови, враќање и замена Проектно решение Способност: графички дизајн, дизајн на 3D модели, целосно решение за проекти, вкрстено…

Прочитај повеќе икона

Опремата за лифт за чистење стакло подигнува кревач на работна платформа за суспендирана платформа за платформа за подигнување на скелиња

Состојба: Ново Применливи индустрии: Градежни работи Изложбен салон Локација: Нема Место на потекло: Шангај, Кина Име на брендот: Механизам за успешно подигнување: Погон на синџир за подигнување / Активирање: Моќ на електричен мотор: 1,1 kwMin. Висина на подигање: 2,3 m Големина на маса: 1,2 x 0,65 x 2,3 m Вкупни димензии: 1,2 x 0,65 x 2,3 m Тежина: 350 kg Гаранција: 1 година Извештај за машински тест: Обезбедено видео појдовна инспекција: не е достапноМаркетинг-главна компонента 2 од WH…

Прочитај повеќе икона

Суспендирана платформа, гондола, лулка, маса за подигање со висечко скеле, платформа за товарење 10 тони

modelzlp500zlp630zlp800zlp1000изглед сликарство/жешко поцинкувани фабрички материјали челик/легиран алуминиум оптоварување500kg630kg800kg1000kg брзина на летање9-11m/min9-11m2xmo-мин. .5kw2x1.8kw2x2.2kw вртежен момент на сопирачката16km16km16km16km опсег на прилагодување на аголот на челично јаже3°-8°3°-8°3 °-8°3°-8°растојание помеѓу две челични јажиња≤100mm≤100mm≤100mm≤100mm тежина на бројачот (опционално)25kgx30pcs25kgx36pcs25kgx40pcs25kgx44pcs25kgx44pcs25kgx44pcs8mm висина. (m)300m300m300m300мм брзина на ротација1420r/min1420r/min1420r /min1420r/minvoltage(3фази)(опционално)220v/380v/415v/440v 50hz/60hz да биде OEM https://youtu.be/GVvJS1-VsRo Моделот…

Прочитај повеќе икона

Изградба користена суспендирана работна платформа Лифт за работна платформа

Состојба: Ново Применливи индустрии: градежна индустрија Изложбен салон Локација: Виетнам, Филипини, Бразил, Саудиска Арабија, Индонезија, Пакистан, Индија, Мексико, Русија, Тајланд, Аргентина, Јужна Кореја, ОАЕ, Алжир, Шри Ланка, Бангладеш, Казахстан, Украина, Таџикистан , Малезија Место на потекло: Шангај, КинаБренд…

Прочитај повеќе икона

Алуминиумско челично скеле за нишање мобилна лифт, суспендирана работна платформа

Состојба: Новоприменливи индустрии: Продавници за облека, фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци, фарми, ресторан, малопродажба, продавница за храна, печатарски продавници, градежна индустрија Изложба Локација: Обединето Кралство, Виетнам, Филипини, Бразил, Саудиска Арабија, Индонезија, Пакистан, Индија , Мексико,…

Прочитај повеќе икона

Платформа за директна маса за подигнување на алуминиумска платформа за гондола и фабрика во Кина

Состојба: Ново Применливи индустрии: градежна индустрија Изложбен салон Локација: Виетнам, Филипини, Бразил, Саудиска Арабија, Индонезија, Пакистан, Индија, Мексико, Русија, Тајланд, Аргентина, Јужна Кореја, ОАЕ, Алжир, Шри Ланка, Бангладеш, Казахстан, Украина, Таџикистан , Малезија Место на потекло: Шангај, КинаБренд…

Прочитај повеќе икона
10м 800kg суспендирани системи за скелење алуминиумски легури со висина на лифтинг 300м

10м 800kg суспендирани системи за скеле со алуминиумска легура со висина на кревање 300m

10m 800kg Suspended Scaffolding Systems Aluminum Alloy With Lifting Height 300m Descriptions: Quick Detail: 1. Model No.: ZLP800 2. Brand Name: SUCCESS 3. Material: Steel / Aluminum alloy 4. Appearance:…

Прочитај повеќе икона
2 Секции 500kg Работна платформа за суспендирање со 3 вида Counter тежина

2 секции 500kg суспендирана работна платформа со 3 типови контра маса

2 Sections 500kg Suspended Access Platforms With 3 Types Counter Weight success brand ZLP Series suspended platform with unique top quality in the field of climbing and decorating machinery, which…

Прочитај повеќе икона
Подвижен безбедносен јаже со суспендирана платформа ZLP500 со номинален капацитет од 500KG

подвижен безбедносен јаже суспендирана платформа ZLP500 со номинален капацитет од 500kg

Detailed Product Description Moveable Safe Rope Suspended Platform ZLP500 With Rated Capacity 500KG Our factory: SUCCESS is founded in 2005. It is a leading high-tech enterprise specialized in research, development…

Прочитај повеќе икона
Чистење на прозорецот ZLP630 Платформа за суспендирани јажиња Гондола Лулка со дигалка LTD6.3

прозорец за чистење ZLP630 јаже суспендирана платформа гондола лулка со дигалка LTD6.3

Detailed Product Description Window Cleaning ZLP630 Rope Suspended Platform / Cradle / Gondola With Hoist LTD6.3 Quick Detail: 1. Model No.: ZLP630 2. Brand Name: HAOKE 3. Material: Steel /…

Прочитај повеќе икона
Шарена алуминиумска суспендирана жичана платформа 500кг / 630кг / 800кг / 1000кг

насликани алуминиумски суспендирани јажиња платформа 500kg / 630kg / 800kg / 1000kg

Painted Aluminum Suspended Wire Rope Platform 500kg / 630kg / 800kg / 1000kg Descriptions: Competitive advantages: 1.Absolutely guarantee life safety during Aerial working Safety lock fasten the steel rope immediately…

Прочитај повеќе икона
Моќен 6 метри јаже суспендирани Гондола платформа со зрак настрешница

моќна 6 метри јаже суспендирана гондола платформа со зрак настрешница

Powerful 6 Meters Rope Suspended Gondola Platform With Beam Overhang Descriptions: Quick Detail: 1. Model No.: ZLP630 2. Brand Name: HAOKE 3. Material: Steel / Aluminum 4. Appearance: Plastic Spray…

Прочитај повеќе икона
Плоча за суспендирани кабли за 2 лица ZLP630 со тежина на броја од чугун

2 лице јаже суспендирани платформа ZLP630 со леано железо контра тежина

2 Person Rope Suspended Platform ZLP630 With Cast Iron Counter Weight SUCCESS brand ZLP Series suspended platform with unique top quality in the field of climbing and decorating machinery, which…

Прочитај повеќе икона
7,5m алуминиумски суспендирани јаже платформа 1000KG со една фаза, Гондола платформа

7.5м алуминиумски суспендирани јаже платформа 1000kg со една фаза, платформа за гондола

Aluminum 7.5m Rope Suspended Platform 1000KG With Single Phase SUCCESS brand ZLP Series suspended platform with unique top quality in the field of climbing and decorating machinery, which embody on…

Прочитај повеќе икона
10M погодна платформа за алуминиумски јажиња со погон ZLP1000 Една фаза 2 * 2.2kw

10m погон алуминиум јаже суспендирана платформа ZLP1000 еден фаза 2 * 2.2kw

10M Powered Aluminum Rope Suspended Platform ZLP1000 Single Phase 2 * 2.2kw Descriptions SUCCESS Building Machinery Equipment Co., Ltd. is founded in 2005. It is a leading high-tech enterprise specialized…

Прочитај повеќе икона
3 фазна јаже потпорна платформа Топло поцинкувана 7,5 метри Zlp800a За ѕидното сликарство

3-фазна јаже платформа врела поцинкована 7,5 метри zlp800a за ѕидно сликарство

415V / 50HZ / 3 Phase Hot Galvanized 7.5M ZLP800A Rope Suspended Platform For Wall Painting SUCCESS has been engaged in manufacturing Rope Suspended Platform for over 14 years. Haoke…

Прочитај повеќе икона
1000 кг 2,5 м * 3 сегменти Дополнителна опрема за пристап ZLP1000 Со 30kN заклучување за безбедност

1000 кг 2,5 м * 3 делници за прицврстување на пристапната опрема ZLP1000 со безбедносна заклучување од 30kn

Detailed Product Description 1000 kg 2.5 m * 3 Sections Suspended Access Equipment ZLP1000 With 30kN Safety Lock Quick Detail: 1. Model No.: ZLP1000 2. Brand Name: HAOKE 3. Material:…

Прочитај повеќе икона
2,5 м * 3 секции Привремено инсталирана опрема за пристап ZLP800 со дигалка 1,8 kw

2,5 m * 3 секции привремено инсталирале опрема за пристап ZLP800 со дигалка 1,8 kw

2.5 m * 3 Sections Temporarily Installed Access Equipment ZLP800 With Hoist 1.8 kw Quick Detail 1. Model No.: ZLP800 2. Brand Name: HAOKE 3. Material: Aluminum 4. Appearance: Aluminum…

Прочитај повеќе икона
2.5mx 3 делови скелетни работни платформи 800kg алуминиум со безбедносна брава 30KN

2.5mx 3 делови скелетни работни платформи 800kg алуминиум со безбедносна брава 30KN

Descriptions Applications: 1. Cleaning and maintaining of the exterior wall of high-rise building. 2. Painting, decoration and refurbishing of exterior walls. 3. Installation projects and other construction working of outer…

Прочитај повеќе икона
10 метри Алуминиумски легури со суспендирана работна платформа со дигалка LTD8.0

10 метри алуминиумска легура суспендирана работна платформа со дигалка LTD8.0

Descriptions Application of suspended platform: 1. Highrise building: Decoration,construction for external wall,installation of curtain wall and external components, repairing, checking,maintenance and cleaning for external wall; 2. Large-scale project: construction,repairing and…

Прочитај повеќе икона
7.5M Прилагодени 800 Kg суспендирани платформи за чистење на згради, Пин-тип

7.5M прилагодени 800 кг суспендирани платформи за чистење на згради, пински тип

Quick Detail 1. Model No.: ZLP800 2. Brand Name: HAOKE 3. Material: Steel / Aluminum 4. Appearance: Plastic Spray Painted / Hot Galvanized 5. Capacity Loading: 800 KG 6. Lifting…

Прочитај повеќе икона
10m челична / алуминиумска опрема за суспендирање на пристап ZLP1000 за работа со 3 лица

10м челик / алуминиум за суспендирана опрема за пристап ZLP1000 За 3 лица кои работат

10m Steel / Aluminum Suspended Access Equipment ZLP1000 For 3 Person Working SUCCESS  brand ZLP Series suspended platform with unique top quality in the field of climbing and decorating machinery,…

Прочитај повеќе икона
Безбедносна јаже / челична челична работна платформа ZLP800 со дигалка LTD8.0

безбедносна јаже / кабел челик суспендиран работна платформа ZLP800 со дигалка LTD8.0

Detailed Product Description Steel / Hot Galvanized / Aluminium Alloy Suspended Working Platform ZLP800 with hoist LTD8.0 Quick Detail: 1. Model No.: ZLP800 2. Brand Name: HAOKE 3. Material: Steel…

Прочитај повеќе икона
ZLP1000 Привремено инсталирана суспендирана платформа лулка за градење на декорација

ZLP1000 привремено инсталирана суспендирана платформа за луксуз за градење на декорација

Detailed Product Description ZLP1000, 2.5 * 3, 2.2KW Temporarily Installed Suspended Woking Platform For Building Decoration Applications: 1. Cleaning and maintaining of the exterior wall of high-rise building. 2. Painting,…

Прочитај повеќе икона
1.8KW 8KN ZLP 800 Издржлива работна платформа со челична јаже 8.6mm дијаметар

1.8KW 8KN ZLP 800 издржлива работна платформа со челичен јаже со дијаметар од 8.6mm

Detailed Product Description ZLP800 1.8KW 8KN Durable Suspended Working Platform With Steel Rope 8.6mm Diameter Quick Detail: 1. Model No.: ZLP800 2. Brand Name: HAOKE 3. Material: Steel / Aluminum…

Прочитај повеќе икона
Челик / топло поцинкована / алуминиумска легура јаже суспендирана платформа 1.5KW 380V 50HZ

челик / топло поцинкована / алуминиумска легура јаже суспендирана платформа 1.5KW 380V 50HZ

Detailed Product Description 1.5KW 380V / 50HZ Steel / Hot Galvanized / Aluminium Alloy Safe Suspended Working Platform Applications: 1. Cleaning and maintaining of the exterior wall of high-rise building.…

Прочитај повеќе икона
ZLP500 Воздушно суспендирана платформа Лулка опрема за градење на надворешен ѕид

ZLP500 воздушна суспендирана платформа за лулка за градежна опрема за надворешен ѕид

Detailed Product Description ZLP500 Aerial Suspended Platform Cradle Construction Equipment For Exterior Wall Our factory: success is founded in 2005. It is a leading high-tech enterprise specialized in research, development…

Прочитај повеќе икона
1000 kg 7.5 mx 3 Делови Алуминиумска легура Работна Платформа ZLP1000

1000 кг 7,5 м x 3 делници алуминиумска легура со суспендирана работна платформа ZLP1000

Descriptions: Applications: 1. Cleaning and maintaining of the exterior wall of high-rise building. 2. Painting, decoration and refurbishing of exterior walls. 3. Installation projects and other construction working of outer…

Прочитај повеќе икона
1 2 3