CE одобри електрична гондола со суспендирана платформа со најдобра цена

ТипЗЛП
Гаранција1 година
По-продажба на услугиОнлајн техничка поддршка
Способност за проектно решениеграфички дизајн, вкупно решение за проекти, Други
Апликацијана отворено, одржување/чистење/фарбање на згради
Дизајнерски стилИндустриски
Место на потеклоВукси, Кина
Име на брендотУспех
Број на моделzlp500/zlp630/zlp800/zlp1000
Материјалгалванизиран/алуминиум/обоен челик
Напон220v/380v/415v (50/60HZ)
СертификатCE и ISO
Номинален товар500 кг / 630 кг / 800 кг
Моќ на електричен мотор1,5KW/1,8KW/2,2KW
Должина на платформатамодуларен дизајн, прилагоден според вашите потреби
Висина на подигнувањеСтандардна 100м
Безбедно заклучувањеLSA30
Метод на возењеЕлектрична струја

Платформата од серијата ZLP е управувана од електричен дигалка и жичана јаже, кои се спротивставуваат на фасадата на зградата додека механизмот за потпирање е поставен на згради или конструкции.

Што е гондола?
Гондолата главно се состои од механизам за суспензија, дигалка, безбедносна брава, електрична контролна кутија, работна платформа. Нејзината структура е разумна и лесна за ракување. Може да се склопува и расклопува според реалните потреби. Суспендираната платформа главно се користи за реновирање, декорација, чистење и одржување на високоградежна зграда.

Каде се користи гондолата?
1.Езеро одржување и чистење на високи згради.
2.изградба и одржување на големи резервоари, оџаци, брани, мостови и дерики.
3. заварување, чистење и боење на големи бродови.

Лесно е за ракување, флексибилно за движење, сигурно во сигурност. Може да го заземе местото на градежното скеле, да ја подобри ефикасноста и да ја заштеди цената.

Серија ZLP Привремено инсталирана опрема за суспендиран пристап развиена и произведена од Gohigher Company која е машина за украсување од електричен тип на качување, која главно се применува за надворешна ѕидна конструкција, декорација, чистење и одржување на високи и катни згради. Може да се примени и за инсталација на лифтови, големи резервоари, мостови, брани и други инженерски операции.
Дигалка:
Со позната марка на мотор, голем вртежен момент за сопирање
Техника за внатрешна опрема (обработка-термичка обработка-фина обработка-нитридација на површината-фино мелење), висока прецизност, долг работен век.
Маслото за подмачкување е индустриско менувачко масло 220#.
Безбедносна брава:
Цилиндар за заклучување користи специјален нерѓосувачки челик, со силна отпорност на удар, поголема цврстина, отпорна на абење, долг животен век, безбеден и сигурен.
Електрична контролна кутија:
Електричните компоненти користат познатиот бренд, CHNT, SCHNEIDER, квалитетот е загарантиран.
Совршен дизајн на колото, вклучувајќи заштита од истекување, заштита од тековно преоптоварување, итно сопирање. Работете едноставно, безбедно и доверливо.

Поврзани Мислења