[email protected] 008617317571902 (Whatsapp)

прозорец за чистење ZLP630 јаже суспендирана платформа гондола лулка со дигалка LTD6.3

Чистење на прозорецот ZLP630 Платформа за суспендирани јажиња Гондола Лулка со дигалка LTD6.3
Детален опис на производот Прозорец Чистење ZLP630 Платформа за веслање со каиш / лулка / говорница со дигалка LTD6.3 Брзи детали: 1. Модел бр .: ZLP630 2. Име на брендот: HAOKE 3. Материјал: Челик / алуминиум 4. Изглед: Пластичен спреј насликан / топол Поцинкувана 5. Капацитет на подигнување: 630 КГ 6. Висина на лифтинг: Максимум 300 М. 7. Контраст: Бетон, Бетон со челик, Спецификации на железо. Конкурентни предности. 1. Апсолутно гарантира безбедноста на животот за време на работата на воздухот. Безбедносната брава веднаш го зацврстува челичниот јаже платформа ...

ZLP1000 привремено инсталирана суспендирана платформа за луксуз за градење на декорација

ZLP1000 Привремено инсталирана суспендирана платформа лулка за градење на декорација
Детален опис на производот ZLP1000, 2.5 * 3, 2.2KW Привремено инсталирана суспендирана Woking платформа за градежни декоративни апликации: 1. Чистење и одржување на надворешниот ѕид на високи згради. 2. Сликање, декорирање и реновирање на надворешните ѕидови. 3. Инсталација проекти и други градежни работи на надворешните ѕидови на високи зграда. 4. Воздушно работење на брод, голема кула, мост, брани и големи оџаци. 5. Инсталирајте и одржувајте за високи градежни лифтови, бродоградба, морски брод, заварување на воени бродови. Спецификации Конкурентни предности ...

ZLP500 воздушна суспендирана платформа за лулка за градежна опрема за надворешен ѕид

ZLP500 Воздушно суспендирана платформа Лулка опрема за градење на надворешен ѕид
Нашата фабрика: успехот е основан во 2005 година. Тој е водечки високо-технолошки претпријатие специјализирано за истражување, развој и производство на електрични суспендирани платформи, градежни дигалки и други различни видови на градежни конструкции. опрема. Нашите производи со професионален квалитет, конкурентна цена и брза испорака. Ние може да се прилагоди според вашите барања. Апликации: 1. Чистење и одржување на надворешниот ѕид на високи зграда. 2. Сликање, декорирање и реновирање на ...

виљушкар суспендиран платформа лулка прилагодливи работна платформа

Платформа за подесување на платформата за виљушкар
Технички параметри Апликации: 1. Чистење и одржување на надворешниот ѕид на високи зграда. 2. Сликање, декорирање и реновирање на надворешните ѕидови. 3. Инсталација проекти и други градежни работи на надворешните ѕидови на високи зграда. 4. Воздушно работење на брод, голема кула, мост, брани и големи оџаци. 5. Инсталирајте и одржувајте за висококвалитетен градежен лифт, бродоградба, морски брод, одржување на воени бродови за заварување. Конкурентни предности: 1. Апсолутно гарантира безбедноста на животот за време на работата на воздухот Безбедносната брава веднаш го зацврстува челичниот јаже ...

галванизиран челик за суспендирана работна платформа / лулка / нишалки

Галванизирана челична висечка работна платформа / лулка / нишачки фази
Галванизиран челик zlp 1000 суспендирани платформа / лулка / замав фази 1. суспендирана платформа е главно составена од механизам за суспензија, дигалка, безбедносна брава, електрична кутија за контрола, работна платформа. Неговата структура е разумна и лесна за ракување. Може да биде монтажа и расклопување accroding на реалните потреби. Суспендираната платформа главно се користи за реновирање, декорирање, чистење и одржување на висока градежна зграда. 2. суспендирани платформа додатоци 1) платформа систем производи, вклучувајќи: алуминиумски суспендирани платформи, челични суспендирани платформи. 2) Логистика и систем за складирање производи, вклучувајќи: Жица Mesh Кејџ, ролна Кејџ и метални палети ...

ZLP серија топло поцинкуван / алуминиумски суспендирани платформа лулка за високи зграда ѕидно сликарство, стакло чистење

ZLP Серија Топло поцинкуван / алуминиумски потпомогнати платформи Лулка за високи зграда Градење ѕид, Чистење на стакло
ZLP Серија Топло поцинкуван / алуминиумски суспендирани платформи Лулка за високи зграда Градење ѕид сликарство, стакло Чистење на компанијата Вовед: успехот е основана во 2005 година. Тоа е водечки високо-технолошки претпријатие специјализирано за истражување, развој и производител на Електрични суспендирани платформа, градежен материјал Дигалка, градежен лифт, кула кран, самоодни Jack Gantry лифт, како и други различни видови на градежна опрема. Ние се наоѓаме во Шандонг Gaotang округот на Кина, кој е познат роден град на сликарство и калиграфија. Ние можеме ...

челична / алуминиумска подложна платформа за лулка, 630кг суспендирана опрема за пристап

Челична / алуминиумска подвижна платформа, 630 килограми за суспендиран пристап
Оптоварување 630 килограми кинески производител ZLP630 лулка со погон за скеле со најдобра цена ZLP630 Електрична суспендирана платформа Платформата за суспендирани серии ZLP припаѓа на електрични машини за искачување и украсување, главно се користи за украсување, одржување и чистење на фасадата на висококвалитетни згради и надворешна конструкција како цемент обложување, лакиране, сликарство, инсталирање на ѕидните стаклени ѕидови, сликарство, како и чистење и одржување. Исто така може да се примени и за работа на големи садови и мостови, брани, итн. Опис: 1. Главни компоненти: платформа, механизам за суспензија, дигалка, заклучување на безбедноста, електричен контролен систем, челична жица ...

топла продажба алуминиум легура суспендирани платформа / суспендирани гондола / суспендирани лулка / суспендирани замав фаза со форма

Жешка продажба Алуминиумски алуминиумски суспендирана платформа / суспендирана гондола / суспендирана лулка / суспендирана скала фаза со форма Е
Функција на производот Главна употреба: A. Работна платформа за чистење на градежни ѕидови, очила, надворешни ѕидови, големи оџаци, големи резервоари, брани итн. Б. Сликарска и декоративна работна платформа на градежни ѕидови, очила, надворешни ѕидови, голем оџак, брани и др. В. Работилница за поправка и одржување на градежни ѕидови, очила, надворешни ѕидови, големи оџаци, големи резервоари, брани итн. Широко се применува за разни работи на градежни ѕидови, очила, надворешни ѕидови, големи оџаци, брани итн. Предности: Максималната висина на кревање може да се ...

добра цена суспендирана платформа / суспендирани гондола / суспендирана лулка / суспендирани скеле со CE и ISO сертификат

добра цена суспендирана платформа / суспендирани гондола / суспендирана лулка / суспендирани скеле со CE и ISO сертификат
Детален опис на производот Ⅰ Подготвена платформа за идентификација Платформата која е суспендирана е вид на работна опрема за натоварување луѓе, со поставување рамка за потпирање на врвот од зградата, која ја користи јажината со жица по вертикалната површина на зградата и правењето горе-долу движење зависи на електрична енергија. Ⅱ Главните примени на суспендираната платформа А) За надворешна ѕидна конструкција или декорација за висока градба, или за инсталирање на надворешни компоненти. Б) ЗА одржување и чистење на надворешниот ѕид. В) За голем проект, на пример, градежништво, инспекција ...

LTD 630/800/1000 дигалка за суспендирана платформа / гондола / лулка

дигалка за суспендирана платформа
630/800/1000 Ldt дигалка Нашата суспендирана работна платформа може да биде широко користен парапет и комплицирана градба во различна висина. Нашата суспендирана работна платформа може да биде широко користен парапет и комплицирана градба во различна висина. И ние исто така можеме да снабдуваме прилагодена платформа за да се исполнат различни барања од потрошувачите 1. Должината на платформата може да се прилагоди во рамките на 1M-10M. 2. Работната висина може да се прилагоди со вашата потреба. 3. Напонот може да се прилагоди со ваша потреба. 4. Материјали на три платформи Нашите ...

градење на чистење лулка / скеле скалила / изградба електрични лифт дигалка / суспендирани платформа

Градење на количка за чистење / скалила скалила / конструкција електрични лифт дигалка / суспендирани платформа
Опис на производот Градење на чистење лулка / Скалилата скалила / градежни електрични лифт дигалка / суспендирани платформа Ние сме фабрика специјализирана за производство на платформи за суспензија. Суспендираната платформа главно е составена од механизам за потпирање, дигалка, безбедносна брава, електрична кутија за контрола, работна платформа. Неговата структура е разумна и лесна за ракување. Може да се состави и расклопување што го зголемува актуелното побарувачка. Платформата за чистење е главно користен за реновирање , декорација, чистење и одржување на висока градежна зграда. Платформа додатоци А.Features на ZLP ...

Злап серија антени суспендиран работа платформа, градење на кревање лилјаци, BMU гондола

Злап серија антени суспендиран работа платформа, градење на кревање лилјаци, BMU гондола
ПЛАТФОРМА ЦРТЕЖИ Производ шоу 1. Механизам за суспензија и платформа Површинска обработка со топла поцинкована занает, челикот не е лесно да 'рѓосува. Животниот век може да трае до 15 години, потрајно од процесот на прскање. 2.Hoist Со позната марка на мотор, голем вртежен момент на сопирање Внатрешна опрема е 100% бакар, гаранцијата е 5 години. уникатен уред за прицврстување на јажето, кога ќе се затегне јажето, алармирачки прстени, дигалка ќе престане да работи, безбедноста е зголемена, трошоците за одржување се намалуваат ...

2 x 1.8 kw суспендирана скеле една фаза суспендирана платформа лулка zlp800

2 x 1.8 kw Суспендирани скеле со една фаза за суспендирани платформи Cradle ZLP800
2 x 1.8 kw Суспендирани скелиња Една фаза за суспендирани платформи Лулка ZLP800 SUCCESS бренд ZLP серијата суспендирана платформа со уникатен врвен квалитет во областа на машини за качување и декорирање, кои отелотворуваат одличен материјал, напреден дизајн, рафинирано производство и добра услуга. HAOKE направи најсеопфатни модели на суспендирани платформи кои со повеќето широк спектар на апликации во Кина. На пример, специјализирана суспендирана платформа за инсталација на високи лифтови; амбалажа и котелска заштита платформа против експлозија; посветена платформа за високи ...

фабрика продажба прозорец стакло чистење платформа кран лулка

Платформа со висока јачина на висина со добар квалитет
1. Принцип на работа: Платформата е управувана од електричен дигал и жичана јаже, трчање против фасадата на зградата додека механизмот на потпирање е подигнат на згради или конструкции. 2. Употреба и примена: ZLP серија Suspended Platform припаѓа на високи работни машини за градежништво, кои главно се користат за инсталирање на завеса, чистење на фасади или други работи како што се малтерисување, фурнир, бојадисување, маслени бои или чистење и одржување итн. ., исто така може да се користи за големи резервоари, мостови, брани и други градежни операции. Примена на ова ...

градежна куполна гондола, суспендирана работна платформа, 630кг суспендирани пристапни лулки

Фабрика за продажба на прозорец за чистење на платформа Крејн Лулка
ZLP630 Работна платформа за суспензија 630kg Платформа за суспензија Лулка Предности на работната платформа за суспендирање на ZLP 1. Принцип на приклучување - Платформата се спушта по должината на жичаната јаже управувана од дигалката. Без да се извлече жичаната јаже, во теоријата нема ограничување на висината на климата. 2. Дигалка- Користејќи ја структурата "α", сигурноста на дигалката е висока, а должината на сервисирањето е долга. 3. Безбедносна јаже и сигурносна брава - Две безбедносни јажиња се поставени независно. На суспендираната платформа ...

индиски суспендирана платформа, суспендирана лулка, суспендирана гандола

Подвижна работна платформа за мачовење 630кг Чистење на прозорци Гондола
ПЕЧАТЕЛНА ИДЕНТИФИКАЦИЈА НА ПЛАТФОРМАТА Платформата за суспендирање е видна работна опрема за натоварување луѓе, со поставување на рамка за потпирање на врвот од зградата, која ја користи јажината со челична жица по вертикалната површина на зградата, а правењето на движењето надолу и надолу зависи од електричната енергија. ГЛАВНИ УСЛОВИ НА СУСПЕНДИРАНА ПЛАТФОРМА А) За надворешна ѕидна конструкција или декорација за висока градба, или за инсталирање на надворешни компоненти. Б) ЗА одржување и чистење на надворешниот ѕид. В) За голем проект, на пример, изградба, инспекција и одржување на ...

CE / ISO одобрена ZLP електрична конструкција / зграда / надворешен ѕид суспендирана платформа / лулка / гондола / замав фаза / небесен клима

ИНДИЈА ИЗВРШЕНИ ПЛАТФОРМСУПРЕДНИ КРАСИВУВАЊА ГАНДОЛА
Воведувањето на Брејф Платформите за суспендирање се дизајнирани како модуларна конструкција за да може да се соберат која било големина во опсег од 1,2 до 7,5 метри. Поддржувачката структура на платформата е заварена со квалитетни челични профили, подот е изработен од алуминиумски лимови со површина што не е застарена. Поврзувањето на единечните делови на конструкцијата во саканата единица се врши со сила завртки. Платформата е опремена со тркала за пренос на градилиштето. Суспензијата ...

CE одобрена ZLP800 суспендирана платформа / електрична лулка / гондола / замав фаза

електрични дигалки жица јаже gondola zlp500 спреј боја суспендирани платформа
Опис на производот Суспендираната платформа главно е составена од механизам за потпирање, дигалка, безбедносна брава, електрична кутија за контрола, работна платформа. Неговата структура е разумна и лесна за ракување. Може да биде монтажа и расклопување accroding на реалните потреби. Суспендираната платформа главно се користи за реновирање, декорирање, чистење и одржување на висока градежна зграда. Главни карактеристики 1. Ентериерно одржување и чистење на високи згради. 2.изградба и одржување на големи резервоари, оџаци, брани, мостови и дерики. 3. заварување, чистење и боење на големи бродови. Лесно е да се работи, флексибилни за движење, сигурен во сигурност.Таа ...

конструкција лулка zlp630 суспендирана работна платформа се користи за чистење на прозорецот

Zlp800 Челична работна платформа Безбедност за ѕид со високи згради
Опис на производот Затворената платформа серија zlp630 се користи во многу аспекти, како примери, надворешни ѕидни конструкции, декорација, мост изградба, одржување на оџакот и така натаму, бидејќи техногијата е зрела, лесна за ракување, така што се повеќе и повеќе луѓе го прифаќаат. Листот на работната платформа е 6 метри, кој е направен од 3 2-матер платформи, материјалот е челик, а површината е или галванизирана или испрскана, па затоа должината на платформата може да се прилагоди слободно според вашата потреба Од друга страна, палетата е подигната од четирите жици, така што ...

CE ZLP 630 Електрична висококвалитетна челична жичана јаже суспендирана платформа лулка

CE ZLP 630 Електрична висококвалитетна челична жичана јаже суспендирана платформа лулка
Производ апликација ZLP серија суспендирани платформа припаѓа на висок пораст работни градежни машини, главно се користи за да се инсталира завеса ѕид, чистење на фасадата или други работи како гипс пулпа, фурнир, боја бои, маслени бои, или чистење и одржување, итн, исто така, може да да се користи за големи резервоари, мостови, брани и други градежни операции. Над сите. HUIYANG платформата може да ја зголеми ефикасноста во голема мера, со едноставно и флексибилно работење, лесен пренос, удобен и практичен, безбеден и сигурен. Принцип на работа: платформата е управувана од електричен ...