CE сертифицирана алуминиумски суспендирана работна платформа ZLP1000 моќност на моторот 2.2kw

CE сертифицирана алуминиумска работна платформа ZLP1000 Моќност на моторот 2.2kw

CE сертифицирана алуминиумска работна платформа ZLP1000 Моќност на моторот 2.2kw

Успехот е една високо-технолошка претпријатие ангажирано во производството,

маркетинг и техничка служба на Електрични суспендирани платформа, градежен материјал дигалка, градежништво

Лифт, кула кран, BMU Гондола, самоодни Jack Gantry лифт, и друга градежна опрема.

HAOKE плати одлично квалификувани со ISO 9001 и нашите производи се CE сертификат.

Апликации


1. Чистење и одржување на надворешниот ѕид на високи згради.

2. Сликање, декорирање и реновирање на надворешните ѕидови.

3. Инсталација проекти и други градежни работи на надворешните ѕидови на високи зграда.

4. Воздушно работење на брод, голема кула, мост, брани и големи оџаци.

5. Инсталирајте и одржувајте за високи градежни лифтови, бродоградба, морски брод, заварување на воени бродови.

Технички параметри


Имотен модел бр.ZLP1000
Номинален товар (кг)1000
Брзина на подигнување (m / min)8 ~ 10
Моќност (kw)2 × 2.2kw, 50Hz / 60Hz
Кочење вртежен момент (км)16
Опсег на прилагодување на аголот на челичното јаже (°)3 ° - 8 °
Растојание помеѓу две челични јажиња (мм)≤100
Номинален дел на предното светло (mm)1500
Суспендирачка платформаЗаклучувањеАлуминиумска легура
Nr.Of платформа решеткатаЕдинечна решетка
Nr.Of платформа3
L × W × H (mm)(2500 × 3) × 690 × 1300
Тежина (кг)375 кг
Суспендиран механизам (кг)2 × 175 кг
Противтежа (кг) опција25 × 36 парчиња
Дијаметар на челичен јаже (мм)8.6
Макс Висина на подигање (м)300
Брзина на ротација на моторот (r / min)1420
Напон (v) 3PHASES / Една фаза220V / 380V / 415V, 50 / 60Hz

(прилагодено)

Конкурентни предности


1. Апсолутно гарантирајте ја безбедноста на животот за време на работата на Воздухот

Безбедносната брава зацврстете ја челичната јаже веднаш откако ќе се навали на суспендираната платформа или челичниот јаже се лизне од дигалката; Електричниот контролен систем е дизајниран со заштита од истекување, заштита од прекумерна топлина, заштита од преоптоварување и сопирање за сопирање; Добра квалитетна челична јажиња, сигурносен јаже и кабел.

2. Стабилна изведба: подигнувајте и спуштете го непречено

3. Модуларен дизајн. Лесно се расклопуваат, се собираат и одржуваат.

4. Висина на подигнување може да се прилагоди според условот (максимално 300 метри)

5. Работен напон и фреквенција може да се прилагоди (220V / 380V / 415V и сл.)

6. Суспендирана платформа за специјална употреба може да се прилагоди (кружни, L форма, форма U, итн)

7. Професионален квалитет, конкурентна цена, брза испорака, добри услуги.

Детален опис на производот


Боја: Сребрена
Номинална оптовареност: 1000kg
Број на Платформа: 3
Големина на Платформа: 7500 X 690 X 1300mm
Сопирачки вртежен момент: 16
Моќност на моторот: 2 x 2.2kw
Напон: 220V / 380V / 415V
Бројач на тежина: 25 x 44 парчиња